Zostań Strażakiem Ochotnikiem!

Chciałabyś/chciałbyś zostać Strażakiem? Lubisz nowe wyzwania? Szukasz nowego hobby, nowej pasji? Jeśli tak to OSP Wieleń przychodzi z pomocą! Odezwij się do nas za pośrednictwem e-mail, telefonu lub przez facebook a dowiesz się więcej.

Jakie warunki muszę spełnić aby zostać strażakiem?

Warunkiem jest wiek i zdolność do służby. Trzeba mieścić się w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat. Przejść badania lekarskie. I ostatnim warunkiem jest ukończyć kurs organizowany przez najbliższą Jednostkę Państwowej Straży Pożarnej, który przygotowuje do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

O jakim kursie wspomniano wyżej?

Kurs podstawowy strażaków ochotników. Nie martw się – pomożemy Tobie w tematach, które będą dla Ciebie czymś nowym. Z pewnością dowiesz się wielu ciekawostek na takim kursie, poznasz nowych ludzi z naszego Powiatu i oczywiście uzyskasz odpowiedni certyfikat.

Po ukończeniu kursu będę jeździć na pożary, wypadki i inne akcje?

Zdecydowanie tak. Uzyskując certyfikat stajesz się pełnoprawnym Strażakiem, który wyjeżdża do wszystkich zdarzeń.Z pewnością w Twojej głowie jest teraz wiele dylematów i jeszcze więcej pytań ale jedno jest pewne – nie zastanawiaj się dłużej! Spotkajmy się i porozmawiajmy. Albo po prostu daj znać, że jesteś zainteresowany. My zajmiemy się resztą. Do zobaczenia!

e-mail: ospwielen@gmail.com
telefon: 726 608 497

Kontakt do nas!