DZIAŁALNOŚĆ

Nasza działalność

DZIĘKI NASZEJ PRACY I POMOCY WIELU ŻYCZLIWYCH LUDZI STWORZYLIŚMY COŚ CZEGO NIE BYŁO I Z CZEGO JESTEŚMY DUMNI

Dominik Dembski

Ochotnicza Straż Pożarna w Wieleniu zajmuje się szeroko pojmowanym ratownictwem. Sprzęt oraz posiadane umiejętności umożliwiają nam działania w wypadkach komunikacyjnych, wysokościowych, wodnych oraz zagrożenia środowiska naturalnego. Odpowiednie wyposażenie oraz baza środków pozwala na szybką neutralizację zagrożeń które mają miejsce na naszym terenie operacyjnym. Każdy strażak posiada umiejętność udzielania pierwszej pomocy, a życie dostarcza nam możliwości ciągłej praktyki. Stale pogłębiana wiedza i nieustanne szkolenia, owocują tym, że jesteśmy postrzegani pozytywnie przez mieszkańców naszej Gminy. Średnia wieku w JOT to 25 lat. Wszyscy młodzi ale doświadczeni. Każdy z nich bierze udział w akcjach ratowniczo- gaśniczych kilkadziesiąt razy w roku.

Co roku przeprowadzamy pokazy oraz zajęcia w szkołach. Uczymy jak alarmować opowiadamy o systemie ratowniczym. Niesamowitą frajdę mają przedszkolaki, które urządzają najazd na remizę i pozostawiają po sobie „zgliszcza”. Przekupieni torbą cukierków są potencjalnym narybkiem.

Przez ostanie lata zorganizowaliśmy kilkanaście pokazów sprzętu aby przybliżyć społeczeństwu sposoby działania i pokazać straż od środka.

Nie brakuje nas przy organizacji zawodów sportowych takich jak „Bieg im Józefa Nojego” oraz Maratonu kolarskiego „Michałki”

Przy naszej jednostce działają:
– Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – „kuźnia młodych talentów” gdzie z różnym skutkiem nauczamy ich rzemiosła i wypędzamy z nich lenistwo.
–  Kobieca Drużyna Pożarnicza – kronika, archiwum, sporty pożarnicze.

Jesteśmy ochotnikami. Każdy z nasz jest tu z wyboru, więc trudności też są do pokonania.